Cam Temizliği – Cam Silme


Cam silme işi kadınların en sevmediği ev işleri arasındadır. Kirli camlar evin temizliğini gölgelediği için kadınlar bu konuda hassas davranır.

Çoğu zaman kadınlar bu işi bir bilene bıraksa da bazen iş başa düşebiliyor.

Birçok ülkenin kullandığı yöntemleri sizler için derlemeye çalıştık.

Şimdi size çok yardımcı olabilecek 15 püf noktayı sizinle paylaşıyoruz.

Sizde bildiğiniz yöntemleri sayfanın en altında bulunan yorum bölümünden sevgili okurlarımızla paylaşmanızı rica ediyoruz.

1. Klasik Yöntem : Gazete kağıtları kullanmak en çok kullanılan yöntemdir. Bir miktar cam suyu sıkarak pratik bir şekilde cam temizleyebilirsiniz.

2. Sirke : 2 litre suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek temizlik suyu hazırlayabilirsiniz. Bu temizleme için gazete kağıdı da kullanabilirsiniz mikro fiber temizlik bezide kullanabilirsiniz.

3. Limon : Elinizde sirke bulunmaması durumunda yine 2 litre suya yarım limon sıkarak temizlik suyu hazırlayabilirsiniz. Bu temizleme için de gazete kağıdı veya mikro fiber temizlik bezi de kullanabilirsiniz.

4. Yumuşatıcı : 3 Litre suya 3 yemek kaşığı yumuşatıcı koyup iyice köpüklenmesini sağlayın. Önce fanila tipi bir bezli hazırladığınız suya batırın ve camlarınızı temizleyin daha mikro fiber bezle silin.

5. Deterjan : 3 litre suyayeterince deterjan koyun . Süngeri hazırladığınız suya batırıp camlarınızı temizleyin. Daha sonra camda kalan suyu çekpas ile çekip temizleyin.

6. Bulaşık Parlatıcısı : Deterjan kullandığımız bir önceki önerimizde deterjan yerine bulaşık parlatıcı kullanabilirsiniz.

7. Arap Sabunu : Cam silme suyunuza Arap sabunu veya yeşil bulaşık sabunu da koyarsanız mükemmel parlaklık elde edersiniz.

8. Deterjan + Çamaşır suyu : Arap sabunu kadar etkili diğer yöntem temizlik suyuna deterjan ve çamaşır suyu karıştırmaktır.


Like it? Share with your friends!

-2
-2 points

Cam Temizliği – Cam Silme