Meteoroloji yine uyardı: Sağanak, sel, şimşek, dolu…


Meteoroloji yine uyardı: Sağanak, sel, şimşek, dolu…


Yurdun kuzeybatı kesimlerini etkileyen yağışlar haftanın devamında da sürecek. Ege, Marmara ve Karadeniz’in batısında kendini gösteren yağışlar yer yer sağanaklarla vatandaşa zor anlar yaşatıyor. Meteoroloji’nin son tahminlerine göre yağışlar bir süre daha yurdu terk etmeyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminlerine göre İstanbul’da dahil olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimleri hafta sonuna kadar yağışlardan nasibini alacak.

METEOROLOJİ O İLLERE DİKKAT ÇEKTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege (Aydın kıyıları hariç), Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Samsun, Konya’nın batısı, Ordu’nun iç kesimleri, Amasya ve Tokat’ın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce çevreleri ile Adana ve Osmaniye’nin kuzey ve iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL VE 5 İLE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji’nin uyarısına göre yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce çevreleri ile Adana ve Osmaniye’nin kuzey ve iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


Like it? Share with your friends!

213
1
213 shares, 1 point

Meteoroloji yine uyardı: Sağanak, sel, şimşek, dolu…